Статті

Все про неодимові магніти

Неодимові магніти (магнітиNdFeb, неодим-залізо-бор)

В даний час постійні магніти Nd-Fe-B (неодимові) є найпотужнішими з існуючих постійних магнітів і мають широкий діапазон властивостей і областей застосування.

Магніти неодим-залізо-бор (Neodymium, Nd-Fe-B, NdFeB, неодимові магніти) поділяються на два види: спечені і магнітопласти. Спечені магніти виготовляються за технологією порошкової металургії, володіють високими магнітними властивостями, але дороги у виробництві і тендітні. Магнітопласти використовують полімерний наповнювач для утримання часток магнітного сплаву, мають більш слабкими магнітними властивостями, але дешеві, пластичні і легко обробляються.

Для запобігання корозії та захисту від інших несприятливих умов зовнішнього середовища магніти Nd-Fe-B, в разі необхідності, покриваються різними матеріалами. Це покриття нікель-нікель і нікель-мідь-нікель (10-20 мікрон), цинк (8-20 мікрон), нікель-мідь-золото (10-20 мікрон), доповнені, в ряді випадків, зовнішнім шаром епоксидної смоли, спеціального стійкого полімерного матеріалу або оброблені фосфатами.

Неодимові магніти, третє покоління рідкісноземельних магнітів, мають найбільш високі значення залишкової магнітної індукції, коерцитивної сили, максимальної енергії та співвідношення продуктивність / ціна. Магніти неодим-залізо-бор широко використовуються в авіації, електроніці, метрології, медичних інструментах і т. п. Вони особливо підходять для розробки високопродуктивних, компактних і легких пристроїв.

Діапазон максимальної енергії - від 1 до 52 МГЕ.

Способи виробництва

Магніти Nd-Fe-B виробляються у вигляді 3 основних форм:

Спечені магніти - дрібний порошок Nd-Fe-B запресовується в форму, потім спікається, розплавляючись в рідкий матеріал, і остуджується. Існують 2 способи пресування: штампування (твердосплавна форма заповнюється порошком, який потім пресується) і ізостатичного пресування (спеціальна «гумова» форма заповнюється порошком і потім пресується з однаковою силою в усіх напрямках). Штамповані магніти зазвичай можна зробити дрібніше, ніж при використанні ізостатичного пресування. Хоча магнітні властивості магнітів, одержуваних при ізостатичного пресування, вище, однорідність магнітних характеристик зазвичай нижче, ніж для штампованих магнітів. Спечені магніти зазвичай вимагають додаткової обробки для задоволення вимог по допусках розмірів

Пресовані магнітопласти - це спосіб виробництва, при якому спеціальний вид порошку Nd-Fe-B змішується з полімерними зв'язуючими матеріалами, пресується в форму і потім нагрівається. Магніти, одержувані таким способом, можуть бути складних форм, і звичайно не вимагають додаткової обробки. Вони мають більш низьку енергію продукту, ніж спечені магніти, - до 10 МГсЕ. Магнітопластів Nd-Fe-B  ізотропні, тобто вони можуть бути намагнічені в будь-якому напрямку

Литі магнітопласти - при цьому способі виробництва порошок Nd-Fe-B змішується з полімерним матеріалом і видавлюється в форму. Отримувані магніти мають енергію продукту до 5 МГсЕ, але можуть бути зроблені надзвичайно хитромудрих форм.

<< Назад